top of page

Dünyanın olması gerektiği gibi olması için savaşıyoruz

Screen%20Shot%202020-08-08%20at%2011.35_

Haydi, yeni bir şey deneyelim
 
Lunette X We Need to Talk (Konuşmamız Gerek) ekibi birleşti!
Türk kültürünün bizlere göstermiş olduğu samimiyet, güven ve cömertliği günümüze uyarlamak için bir projeyle geldik.
Online bağış sistemi, ama küçük bir dokunuşla; bağış yapacağınız kişiyi sizler belirleyebiliyorsunuz.
Bağış yapacağınız kişinin bilgilerini aşağıdaki formu doldurduktan sonra Lunette Adet Kabı Bağış Kesesini sepetinize ekleyerek ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sayfasında lütfen kendi bilgilerinizi giriniz. 

 

Bağış Formu

Birlikte fark yaratalım!

We Need to Talk Ekibi
 

İnsan hakları avukatı ve Koç Üniversitesi’nde doktora araştırmacısı olan İlayda Eskitaşçıoğlu ve Boston Üniversitesi’nde doktora araştırmacısı olan Bahar Aldanmaz’ın öncülüğünde mütevazi ve küçük çaplı saha çalışmalarıyla We Need to Talk (Konuşmamız Gerek) ekibini kurmuş ve  2016 yılından itibaren regl yoksulluğuyla ve regl tabusuyla mücadele eden ve kısa bir süre önce Sabancı Vakfı tarafından Fark Yaratanlar programına seçilen bir sosyal girişimdir.
Bugüne kadar İstanbul, Ankara, Sivas ve Adana’da 7 büyük saha çalışması ile 6.500 kız çocuğu ve kadına ulaşmıştır.
''Bizler, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan genç kadınlar olarak, regl yoksulluğuyla ve bu konudaki tabu kültürüyle mücadele ediyoruz. Regl yoksulluğu maalesef ülkemizde göz ardı edilen bir konu ve sadece kırsal kesimlerde değil büyük şehirlerde de birçok kadın regl döneminde kullanmaları gereken temel hijyenik ürünlere erişim sıkıntısı çekmekte. Bizim amacımız, ülkemizde hem bu erişim sıkıntısına karşı çözümler üretmek hem de bu konuyu bir tabu olmaktan çıkarmak.'' diyen ekipten İlayda Eskitaşçıoğlu'nun da bu konu hakkında Stanford Amends konuşmasını aşağıda bulabilirsiniz.  

bottom of page