top of page

Adet Kabı Nasıl Temizlenir

cleansing_lunette_1024x1024.jpg

Diğer tekrar kullanılabilir ürünler gibi, Lunette Kabınız yerleştirmeden önce ve sonra temiz kalmalıdır.

“Ama ya evde değilsem ve kabımı temizlemem gerekiyorsa?” Endişelenme. Aşağıda, nerede olursanız olun, yeni arkadaşınızla ilgilenmenin en iyi yolu için kullanışlı bir rehber bulunmaktadır.İlk temizlik

Lunette Menstrüel Kupanızı ilk aldığınızda etrafındaki küçük deliklerin açık olduğundan emin olun. Ellerinizi ve kupanızı parfümsüz bir sabun ile güzelce yıkayın. Sonra, geniş bir tencere içersinde kaynamış olan suya koyarak 20 dk kaynatın.
Hayatınızın değişmesine artık hazırsınız! Regl öncesi ve sonrası temizlik

5 - 10 dk kaynatma ya da Lunette Temizleme Toniği ve Mendili ile dezenfekte ederek güven ile kullanabilirsiniz. 


Adet dönemindeyken

Öncelikle içeriği tuvalete boşaltın. Önce soğuk sonra sıcak suyla durulamanız yeterli olucaktır. Ekstra temizlik için Lunette'in kabınıza özel formüle edilmiş temizleme toniğini kullanabilirsiniz.


Dışarıdayken


Bir şişe su kabınızı durulamanız için yeterli olacaktır. Su olmadığında, bu yol gezileri, festival portalı ya da ofis olabilir, Temizleme Mendilimizi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Tek tek paketlenmiş ve size zarar verebilecek tüm mikropları yok eden mendillerimizi satın al sayfamızdan bulabilirsiniz.  

 

Dışarıdayken


Bir şişe su kabınızı durulamanız için yeterli olacaktır. Su olmadığında, bu yol gezileri, festival portalı ya da ofis olabilir, Temizleme Mendilimizi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Tek tek paketlenmiş ve size zarar verebilecek tüm mikropları yok eden mendillerimizi satın al sayfamızdan bulabilirsiniz. 
 


Sıkça Sorulan Sorular

Hava deliklerini nasıl temizlerim?

Kabınızı suyla doldurun, avucunuzu üzerine yerleştirin, ters çevirin ve sıkın. Su hava deliklerinden aktığında, derhal temizlenmeleri gerekir!
Ayrıca, alkole batırılmış bir kürdan kullanabilirsiniz veya yalnızca bu amaç için ayrılmış bir diş fırçası da kullanabilirsiniz.
Kabınızın üzerinde keskin nesneler (iğne gibi) kullanmayın, bunlar iyiden çok zarar verir.
Lunette Mendillerimizi köşelerini sıkıca döndürerek kabınızın deliklerinden geçecek şekilde silerek de kullanabilirsiniz.

 

Umumi tuvaletlerde nasıl temizlerim?

Endişelenmeyin, size banyo tezgahının diğer tarafındaki lavaboya koşmanızı söylemeyeceğiz! Lunette kupasının kanınızı 12 saate kadar tutabildiğini unutmayın. Ancak, hayat bu, oldu da denk geldi.

Bir şişe su kabınızı durulamanız için yeterli olacaktır. Su da mı yok? Arka cebinizde bile taşıyabileceğiniz Temizleme Mendillerimizi kullanabilirsiniz.

 

Herhangi bir sabun kullansam olur mu?

Olmaz, kesinlikle olmaz. PH değeri bilinmeyen parfümlü sabunlar kabınızı vajinanın değerli mukoza zarına zarar verebilecek tabaka ile kaplayabilir. Bu sabunların bazıları silikona zarar verebilecek maddeler de içerebilir. Yanlış türde sabun kullanmaktansa Lunette'i sadece suyla yıkamanız daha iyidir. Lunette zaten kendiliğinden steril bir üründür, yalnız su yeterli olacaktır. İlla ki bir sabun kullanmak isterseniz Lunette Toniğini kullanınız - kaba zarar vermeden veya vücudunuzu tahriş etmeden kabı nazikçe ve iyice temizlemek için özel tasarlanmıştır.
Aklınızda farklı bir marka varsa kabın üzerinde kalıntı bırakabilecek veya hassas vajinanızı tahriş edebilecek sert kimyasallar, yağlar, parfümler veya renklendiriciler içermediklerinden emin olun.

 

Lunette Adet Kupası'nı yeterince temizlediğimi nasıl bilebilirim?

Lunette'niz temiz olduğunda yüzeyinde herhangi bir renk, koku veya yağlı bir kalıntı olmaz.

 

Renk değişiminden kurtulmanın en iyi yolu nedir?

Kupanızdaki lekelerden kurtulmanın en iyi yolu Lunette Cupwipes kullanmaktır. Veya kabı %3 Hidrojen peroksit veya beyaz sirke dolu bir bardağa batırarak bekletebilirsiniz.  Limonu sıkarak elde ettiğiniz limon suyu da lekeler için yardımcı olur. Kabınızı her zaman önce soğuk suyla durulayarak leke oluşumunu önleyebilirsiniz!

TŞS riski kaplarda geçerli mi?

TŞS, Rahimi olan veya olmayanlarda veya çocuklarda bile meydana gelen, son derece nadir, potansiyel ölümcül bir hastalıktır. TŞS, yaralardan veya mukoza zarından giren bakterilerin neden olduğu bir enfeksiyondur. Kadınlar için emici, vajinada çizikleroluşturan ve geriye kimyasal materyal bırakan tamponlarla bağdaştırılır.
 

TŞS eğitim ile önlenebilir. Bu nedenle her yerde belirtiyoruz, kabınızı 12 saatte bir değiştirin ve temiz kullanın! Kişisel hijyene özen gösterin ve daima güvenilir bir marka seçin. Kaplarımız kesinlikle BPA, LATEX ve kimyasal içermeyen en yüksek tıbbi sınıf silikondan üretilmiştir. Lunette ile herhangi bir TŞS vakası görülmemiştir. Kesinlikle emin ellerdesiniz.

 

 

TŞS nasıl hissettiriyor?
 

 • ani yüksek ateş
   

 • boğaz ağrısı
   

 • kusma
   

 • ishal
   

 • baş dönmesi
   

 • güneş yanığına benzeyen bir döküntü
   

 • kas ağrıları
   

 • bayılma veya karartma

   

Erken tanıma ve tedavi hayati öneme sahiptir, bu nedenle yukarıda belirtilen belirtilerden bazılarına sahipseniz, kullandığınız ürünü terkedin, doktorunuza başvurun ve TŞS olasılığı hakkındaki endişelerinizi dile getirin.

bottom of page