top of page

Menstrual Kap Nasıl Kullanılır

howtouse_lunette_1024x1024.jpg

Evde, işte, tatilde, hareket halindeyken! Lunette kap basit ve uğraşsız regl dönemleri için tasarlanmıştır. Aşağıdaki kılavuzu kullanın, zaman kaybetmeden bir kap ninjası olun.

Adet kupasını nasıl yerleştireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki kılavuzu kullanabilirsiniz. 

instructions_lunette_1024x1024.jpg

1. Ellerinizi yıkayın
 

Kupanızı çevreleyen hava deliklerinin açık olduğunu kontrol edin. Ellerinizi ve kabınızı Lunette Temizleme Toniği ile yıkayarak iyice durulayın. 

2. Katla + tut
 

Rahatlayın: otururken, ayakta dururken veya çömelirken kabınızı yerleştirebilirsiniz. Bacaklarınızı açmak, başarılı ve rahat bir yerleştirme için yardımcı olacaktır.

Düz hale getirmek için kabın ağız kısmını bastırın, daha sonra C şeklini oluşturmak için ikiye bölün.

3. Yerleşim
 

Katlı tutmaya devam ederek ağız kısmı önce vajinaya girecek şekilde yerleştirin. Kabınızın tamamen açılıp açılmadığını kontrol etmek için temiz parmağınızla kabınızın dibine ulaşarak çevresini hissedin - yuvarlak olmalıdır. Lunette kap menstrüasyon döneminizde, ağırdan hafif akışlı günler dahil her zaman kullanılabilir.

4. Kullan + öğren
 

Lunette Kap 12 saate kadar kullanılabilir. Kanamanıza göre günde yaklaşık 2-4 kez boşaltılabilinir. Kupadaki ölçüm çizgileri akışınızı takip etmenize yardımcı olarak kanama ritminizi kolayca öğretir.

5. Çıkart + boşalt
 

Ellerini yıkayın ve kaslarınızı gevşetin. Kabın dibini tutun. Oluşmuş olan mührü bozmak için, kabın dibini cimcikleyin.
Sapı tek başına tutarak çekmemeye dikkat edin. İçeriği tuvalete dökün. Durulayın ve Yeniden Kullanın.

6. Temizle + sterilize et
 

Lunette, döngünüzden önce, sonra ve her boşaltımdan sonra temizlenmelidir. Koku ve renk kaybını önlemek için önce soğuk suyla durulayın, sonra sıcak suyla ve özel tasarlanmış Lunette Feelbetter Temizleyicisi ile yıkayın.

Nasıl işe yarıyor?
 

Lunette Adet Kupası,  vajina duvarları ve vajinal kasları sayesinde hissedilmeyecek bir şekilde sabit bir pozisyonda durur. Üstün içiniz tüm işi mükemmel bir şekilde yapar - size sadece yerleştirmek düşüyor!

Kap, tamamen vajinanın alt kısmında, rahim ağzının altındaki kasık kemiğin hemen arkasında durur.

Vajinalar geriye doğru yatıktır. Bu nedenle kabınızı sırtınıza doğru yukarı ve aşağı hareketlerle ilerletmeniz yerleşim için doğru ve rahat pozisyonu bulmanıza yardımcı olur.

Tamamen açıldığını ve sızdırmadığını kontrol etmek için kabı çevirin. Rahim ağzı menstrüasyon sırasında hareket edebilir, bu nedenle kabınızın yerleştirilmesi kendi anatomi bilginizi ve pratik yapmayı gerektirir.

Bakireler veya ilk kullanıcılar için tüyolar 
 

Rahatlayın ve zaman ayırın: Dikkatinizi dağıtmadan veya ara vermeden odaklanabildiğiniz yalnız bir zaman seçin. Belki sıcak bir banyodan sonra rahatlamışken. Çok gerginseniz, vajinal kaslar sıkılaştırılır ve başarılı yerleştirmek imkansız olmasa da rahatsız edici hale gelir.

Kendini tanı: Kendi bedenini tanımak her zaman en iyi olanıdır. Kendine bak. Vajinal açıklığı bulmak için biraz zaman ayır. Hatta serviksini bulmak için parmağını kullan. Bu sana zarar vermeyecek. Donut şeklinde olup, tam olarak burnunun ucu gibi hissettiriyor. Serviksinin nerede olduğunu bilmek kabını düzgün bir şekilde yerleştirmene ve çok derine sokmamana yardımcı olacaktır.

Regl olduğunda alıştırma yap: Regl zamanında vajina daha esnektir ve kan bir kayganlaştırıcı olarak iş görür.
VEYA . .

Kana dokunma konusunda tereddütün varsa, adet döneminde olmadığında bunları denemekte daha rahat edebilirsin. Bu durumda, kayganlaştırıcı olarak suyu kullanabilirsin.

Farklı katlama çeşitlerini dene: Çoğu kadın tipik C veya Kabuk şeklini kullanır. Ancak Lunette'i katlamanın birçok yolu var. Katlama çeşitlerini sitemizden öğrenebilirsin.

Doğru yerleştirme yönü: Yerleştirme yönünün sırtına doğru olması gerektiğine dikkat et - yukarı değil.

Sabırlı ol: Başarılı olman için birkaç kez denemen çok normal. Beklentisiz ve endişesiz bir şekilde başlarsan, başarı gerçekleştiğinde rahat ve hoş bir şekilde şaşıracaksın.

Sapı değerlendir: Yerleştirdikten sonra, kavrama çubuğunu kesip kesmemek için karar vermen gerekir. Dışarı çıkması rahatsız edici olabilir. Bu durumda, muhtemelen çubuğu kesmen gerekecek. Ancak, rahatsız etmiyorsa çıkarmana yardımcı olacağından ihtiyacın olabilir.

İlk defa kabını çıkartacak olanlar için tüyolar 
 

Tekrar gevşe: İlk yerleştirmede olduğu gibi acele etme! Yerleştirmeyi başardın çıkarmayı da hayli hayli başaracaksın.

Çubuktan çekme: Kavrama çubuğundan çekmek seni rahatsız edecektir ve kontrollü bir şekilde çıkaramama ihtimalinden dolayı temizlenmesi gereken bir çok alan doğabilir.

Cimcikle: Bu herşeyin anahtarıdır - kabın alt kısmındaki kavrama çizgilerini cimcikle. Sıkıca tut ve yana ittir. Buradaki fikir, emişi serbest bırakmak için vajinal duvarı bir kenara itmektir. Bu gerçekleştiğinde derin bir nefes alırmış gibi bir ses duyabilirsin.

Yavaşça manevra yap: Emiş serbest kaldığında kabını dışarıya doğru çekerken hafifçe yana, sağa, sola veya döndürme hareklerini yapabilirsin. Bu teknik gerekli olmayabilir. Ancak kabın seni çok sevip senden ayrılmamak için inatçılık yapıyorsa çıkarmana yardımcı olacaktır.

bottom of page