top of page

Neden Lunette

quality_lunette_1024x1024.jpg

Neden çok ama size ilk 12 den bahsedelim.


Kullanımı Kolay

Lunette tampon kullanmaya benzer. Sadece katlayın, yerleştirin ve hayatınızı yaşayın. Nazik ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz. 


Kullanışlı

Bir Lunette tampondan ve pedten çok daha sıvı tutabildiği için, normal akış esnasında 12 saatte bir defa boşaltılması yeterlidir; bu nedenle daha az sıklıkla uğraşmanız gerekir. 

 

Organik


Organik olmayan pamuktan yapılmış tamponlar ve pedler pestisit içerebilir. Başlıca markaların üretim sürecinde anti-mikrobiyal, dioksin ve çamaşır suyu kullandıkları bilinmektedir. Bu kimyasallar kesinlikle iz bırakabilecek düzeydedir ve bulundukları seviyedeki tehlikeyi bilemeyiz. Ancak Lunette ile kimyasalların girmesi veya vajinal membranlara yakın tutulması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

 

Hijyenik

Tampon kullanıldığında da lifler vajinal kanala yakalanabilir, bu da potansiyel olarak TŞS'ye (Toksik Şok Sendromu) yol açar. Lunette yüksek dereceli tıbbi silikondan imal edildiğinden geride bırakılacak lif ve buna benzer maddeler olmaz. 


Ekonomik


Lunette'in 10 yıla kadar ömrü var! Herhangi bir çizik, delik varsa ya da artık iyi durumda değilse yenilenmesi tavsiye edilir. Her beş yılda bir adet kabınızı değiştirseniz bile, tamponlara ve pedlere kıyasla binlerce para cebinizde kalmış olacak! Basit bir hesap yapmaya ne dersin? Aldığın tampon veya ped markasının fiyatıyla pakette bulunan adet sayısını bölün ve bir adet ürüne ne kadar verdiğinizi öğrenin. Bir ayda kaç adet hijyenik ürün kullanıyorsanız bununla çarpın. Ortalamaya göre kadınlar ömürleri boyunca 500 ay regl oluyor! Yani, sıra 500 ile çarplakta. Çıkan sonuç şaşırtıcı değil mi?

 

Temiz


Faydalarından biri de, silikonumuzun bakteri dostu bir malzeme olmamasıdır. Pedler maya enfeksiyonları, bakteriler ve koku için üreme alanı olan boğucu, nemli bir çevre yaratır. Tamponlara ve pedlere kıyasla, kan kupanın içinde kalır, emilip ıslak kalan hiç birşey yoktur. Denemeyen bilmeden konuşurken deneyen herkes kap kullanımını diğer seçeneklerden çok daha temiz buluyor.
Sen de deneyimlemek için tıkla.

Bir tane


Bir anda regl oldunuz ve evinizde ped veya tampon olmadığını gördünüz. Sıcak yatağınızda, en sevdiğiniz dizinizi çikolatalı dondurma eşliğinde yemek varken kalkıp stok yenilemeniz gerekiyor. Evet, illaki birimizin başına gelmiştir. Gelmediyse de bunun endişesiyle ürün stokladığınızı tahmin ediyoruz. Aslında bunların hiç birine gerek yok!
Birden fazla ve çeşit çeşit ürüne duyulan gereksinimi adet kabıyla ortadan kaldırabilirsiniz. Lunette, adet döngüsünde ağır veya hafif kanama demeden gündüz ve/veya gece boyunca giyilebilir.
Bu nedenle, belirli akış ve zaman gereksinimlerine özel abartılı ürünlere gerek yoktur. Ayrıca, döneminiz boyunca çantanızda daima birden fazla yedek veya malzeme bulundurma ihtiyacını ortadan kaldırır.


 

Güvenli


Kullanımı güvenli bir ürün yaratmaya özen gösterdik. Lunette, Amerika Birleşik Devletleri (FDA), Avustralya (TGA) devlet sağlık kuruluşlarında listelenmiştir. Finlandiya'da ürünlerinin en yüksek kalitesini veren, prestijli Key Bayrak Amblemi'ni aldık. Bundan dolayı ürünlerimizin kullanımı ile bağlantılı olarak hiç bir Toksik Şok Sendromu (TSS) vakası bildirilmedi. 

 

Yakınlaş


Regl günlerinde kendini dışlamaktan vazgeç. Normalde olduğu gibi kendini bu döneminde de endişesiz bir şekilde hissedebilirsin. Küvet dolusu köpüklü banyo, çıplak uyku, mastürbasyon, oral seks ve akla gelebilecek diğer zevklerinizi kısıtlamadan ve bir şey fark etmeden yaşamaya devam edin. 
 

Çevre Dostu

 
Lunette eko-bir regl ürünüdür. Yıllarca sürecek ve hiçbir israf yaratmayacaktır - kullanılmış tamponlar ve pedlerden oluşan plastik ve biyolojik atık birikimi Lunette ile olmaz. Ürünümüz sıfır atıktır ve Finlandiya'da çevresel konulara öncelik veren, rüzgar enerjisi ile çalışan bir fabrikada üretilmektedir. Kurutmuyor


Kuru tampon çektiğiniz zaman yaşanan korkunç duyguyu biliyor musunuz? Sadece düşünmek beyninizi uyuşturur. Bir tamponun emiciliği mukoza zarının doğal nemini aşırı derecede emerek kurutabilir. Lunette vajinanın doğal sıvı üretim kabiliyetini bozmaz veya menstrüel kan, ölü hücreleri ve bakterileri atmanın doğal sürecine müdahale etmez.

Yaşam dostu


Lunette Menstrüel Kupa, spor ve diğer fiziksel aktiviteler sırasında giyilebilir. Bahsetmeye gerek yok, tabii ki sahilde de, yüzerken de hiçbir risk yok.

bottom of page